Developed in conjunction with Joomla extensions.

Bilişim

Kategori: Bilisim

Bilgisayarınıza bios update yapmak, harddisk kurtarma programlarını çalıştırmak v.b. durumlarda, flash diskinizi açılış disketi haline getirmeniz gerekirse bu program sayesinde bunu yapabilirsiniz.

Programı buradan indirin

Programı Başlangıç Disketi klasörünün içindeki HPUSBFW.exe isimli dosyadan çalıştırın. Programı açtıktan sonra işlemleri sırasıyla nasıl yapacağınızı aşağıdan takip ederek uygulayabilirsiniz.

Program bu şekilde görünür;


Device bölümünde sisteminize takılı olan usb belleklerden hangisine işlem yapacağınızı seçin.

 

  • File system bölümünde usb belleğin dosya sisteminin hangi formata dönüştürmek istediğinizi seçin(Eğer bu konu hakkında bilginiz yoksa standart usb bellekler için FAT32 dosya sistemini seçin).

 

  • Volume label bölümünde ise aygıtın adını yazın. Eğer bir adı varsa, bu bölümde aygıtın varolan adı görünür ve formattan sonra adı değişmez.

 

  • Format Options bölümünde Quick Format seçeneğini işaretleyin. Bu sayede format işlemi daha hızlı gerçekleşir. Enable Compression seçeneğini pasif durumda bulundurun(FAT32 dosya sistemine sahip belleklerde, bu kısım zaten pasif durumda bulunur).

 

  • Son olarak Create a DOS startup disk seçeneğini aktif hale getirin. Bunu aktifleştirdikten sonra altında 2 adet seçenekten using DOS system files located at'i seçin ve indirdiğiniz Başlangıç Disketi klasörünü buraya gösterin.

-->

Yukarıdaki işlemleri tamamladıktan sonra Start'a basarak işlemi başlatın.

 

Karşınıza gelen ekranda -bütün verileriniz kaybolacaktır, formatlamaya devam etmek istiyormusunuz- sorusuna evet deyin ve işlemi tamamlayın. İşlem usb diskin boyutuna göre 10-20 saniye arası sürer. Daha sonra bios'ta usb diskinizi ilk sıraya alarak bilgisayarınızı flash diskten başlatabilirsiniz.
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Tomato Green Blue Cyan Dark_Red Dark_Blue

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction