Bilişim

Google bu yıl yepyeni bir hizmet başlattı: “Google Üniversite Seçimim

Google Üniversite Seçimim ile üniversiteye girecek gençlere yardımcı olmak adına detaylı bir tercih rehberi sunuluyor. Buna tercih rehberi da diyebiliriz. Eğer üniversite tercihi yapmak üzere olan biriyseniz, mutlaka göz atmanız gereken bir hizmet kanaatindeyim. Hatta liselerde görev yapan öğretmenlerin de EBA işbirliği ile hazırlanmış olan bu sistemi incelemesi ve öğrencilerine rehberlik yapması faydalı olacaktır.

Sisteme giriş yapınca 3 seçenek sunuluyor: Konum, Bölüm ve Puan. Seçiminize bağlı olarak üniversite seçenekleri sıralanıyor. Ardından üniversite ile ilgili her bilgiye detaylı bir şekilde ulaşabiliyorsunuz.

Aslında artık tüm üniversitelerin kendi internet siteleri detaylı tanıtımlar sunuyor. Ama burada önemli olan tüm bu bilgilerin derli toplu bir şekilde tek bir kaynaktan sunulması. Bölüm, konum yada puana göre üniversite arayabilir, bu üniversitelerin türünü öğrenebilir (devlet/vakıf) ve profiline bakarak üniversite hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Google’a yakışır şekilde detaylı düşünülmüş profesyonel bir çalışma. Ayrıca, “ilham al” linkinden bölüm tanıtımlarını izleyebilir, “bağlan” linkinden de uzmanların yapacağı hangout konuşmalarına katılabilirsiniz.

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Tomato Green Blue Cyan Dark_Red Dark_Blue

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction