Bilişim

Microsoft’ un yeni işletim sistemi Windows 7’ yi yüklerken şöyle bir hata ile karşılaşabilirsiniz: “ Windows, gereken dosyaları yükleyemiyor. Dosya bozuk veya eksik olabilir. Yükleme için gereken tüm dosyaların kullanılabilir olduğundan emin olun ve yüklemeyi yeniden başlatın. Hata kodu: 0x80070017

Bu hata, temel olarak Windows’ un yüklenirken kendisi için gerekli olan bir dosyayı bulamamasından kaynaklanır. Bu hatayı çözmek için birkaç şeyi denemeniz gerek.

Birinci yolda; DVD’ ye yaktığınız ISO dosyasının hatasız olduğundan emin olun ve yakma işlemini yaparken kaliteli bir DVD (Verbatim, Maxell gibi markalar) ile güvenilirliği ispatlanmış Nero gibi bir yakma programı kullanıp, 1x gibi en düşük hızda yazdırın. Bunları yaptıktan sonra yüklemeyi tekrar baştan başlatın, eğer yine aynı hatayla karşılaşırsanız ikinci yöntemi denemeniz gerekecek. Bu yöntem biraz daha garanti. Bunun için iki DVD ye ihtiyacınız var. ISO dosyanızı yine  bir (bootable şekilde olacak) DVD’ ye yazdırın (Buna Disk A diyelim). Daha sonra ISO dosyası içerisinde bulunan dosya ve klasörleri başka bir DVD’ ye DATA diski olacak şekilde yazdırın( Buna da Disk B diyelim). Disk A’ dan boot edip, Windows’ u yükleyeceğiniz disk bölümünü seçene kadar yönergeleri takip edin. Burada sonrakiyi tıklamadan disk A’ yı çıkarın ve disk B’ yi takın. Buradan sonra dosyaları düzgün bir şekilde kopyalayıp genişletmesi lazım. “Yeniden başlatılıyor..” kısmına geldiğinizde tekrar disk A’ yı takın ve yüklemeyi tamamlayın.

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Tomato Green Blue Cyan Dark_Red Dark_Blue

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction